Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Një persona vdes, ndërsa dy lëndohen nga një aksident në komunikacion në Shkup

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 10:46
Ilustrim

Një tetëmbëdhjetëvjeçar mbrëmë ka humbur jetën, ndërsa dy persona tjerë janë lënduar në një fatkeqësi në komunikacion çka ka ndodhur mbrëmë, në orën 2:27 në rrugën “Magjistralen Jadranska”, në Shkup.

Siç thuhet në raportin policor mbrëmë në orën 02:27 në Shkup në rrugën “Magjistralen Jandranska” shkupjani D.K. (18) duke drejtuar automjetin të markës “mercedes” me targa të Shkupit ka humbur kontrollin e veturës dhe ka dalur jashtë rrugës.

Djali ka vdekur në vendin e ngjarjes, ndërsa të dy bashkudhëtarët janë dërguar në Klinikën “Nëna Terezë”.

Po bëhet inspektim në vendin e ngjarjes.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test