Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Arrestohet një person nga Shkupi për shkak të vjedhjes së motoçikletës

Më: 12 qershor 2018 Në ora: 11:34
Ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme në Shkup, ka ngritur padi penale për personin S.A (26) nga Shkupi për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer vepër penale “Marrjen e motoçikletës”.

Sektori për Punë të Brendshme Shkup, Njësia për delikuencë pronësore dhe delikuencë tek të miturit Qendër dhe Bit Pazar dorëzoi deri të Prokuroria Publike në Shkup padi penale kundër S.A (26) nga Shkupi për shkak se ka dyshime se ka kryer vepër penale “Marrjen e motoçikletës”.

Ministria për Punë të Brendshme informon se S.A veprën penale e ka kryer më 12 prill në rrugën “11 Oktomvri” në qendrën tregtare të qytetit. Pasi që është siguruar se nuk mund ta vërehet nga askush, me forcë e ka liruar litarin e gomës së pasme të motoçikletës së parkuar, nga ku është larguar në drejtim të panjohur.

Në masat dhe aktivitetet e ndërmarra, më 10 qershor, personi pasi është arrestuar nga ana e policisë, ku pranuar veprën penale duke sqaruar kryerjen e veprës penale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test