Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Arrestohen tre femra në Gostivar, dyshohen për prostitucion dhe tregti me njerëz

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 maj 2018 Në ora: 19:28
Arrestohen tre femra në Gostivar, dyshohen për prostitucion dhe tregti me njerëz

Dy shtetase të Serbisë dhe një e Maqedonisë mbrëmë janë arrestuar dhe dorëzuar në stacionin policor në Gostivar, nën dyshimet se kanë keqpërdorur qëndrimin turistik në Maqedoni dhe kanë ndikuar për prostitucion dhe tregti me njerëz.

Ata janë arrestuar në objektin hotelierik në rrugën “JNA” në Gostivar, nën pronësi të E.A nga fshati Llaskavicë.

Aksioni i policisë së Gostivarit është kryer një orë pas mesnatës, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër të arrestuarave do të pasojë padi adekuate.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test