Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Padi penale për dy fajdexhinj në Prilep

Më: 23 prill 2018 Në ora: 15:09
Ilustrim

Policia nga Prilepi ka ngritur një padi penale kundër O.A.(35) nga Prilepi për fajde dhe kundër A.A.(40) nga i njëjti qytet për ndihmë në lidhje me veprën penale fajde, transmeton Almakos.

Vitin e kaluar, O.A. pa leje ka dhënë para me kamatë të lartë, në mënyrën që gojarisht janë marr vesh për borxh ku të dëmtuarit janë detyruar që ta lënë si garanci pronën e tyre të patundshme në dobi të paditurës së dytë.

Në këtë mënyrë, të paditurit kanë  marr pasuri  në vlerë prej 78.000 den.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test