Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Policia kryen kontroll tek shtëpia e tetovarit, ja çka gjeti

Më: 21 prill 2018 Në ora: 21:57
ilustrim

Dje prej orës 15.30-17.00, me urdhër të gjykatësit në procedurë të mëparëshme, nga ana e Zyrtarëve Policorë të Stacionit Policorë Tetovë, është kryer kontrollë në shtëpinë dhe hapsirat ndihmëse të personit me iniciale M.Z. 43vjet nga Tetova, ku janë gjetur: 127 plumba të kalibrit 9mm të markës Ozhkursan, 142 plumba të markës Kaiser, një karikues për revole pa plumba, dhe një revole e çmontuarme numër 7120472- pjesë të armës.

Materijalet e gjetura, janë marë nga ana e Policisë me vërtetim zyrtarë nga personi me iniciale M.F. 21vjeç nga Tetova, njofton policia e Tetovës.

Punohet në zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, ku edhe do të inicohen padi adekuate.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test