Na ndiqni

Kronikë Maqedoni

Paraburgoset një polic në Maqedoni, dyshohet për tregti me marihuanë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 21 prill 2018 Në ora: 12:15
Ilustrim

Njësiti për tregti të paligjshme me drogë dhe armë, ka ngritur padi penale ndaj zyrtarit policor J.J (40), pasi dyshohet për kryerjen e veprës penale”prodhim të paautorizuar dhe lëshim për përdorim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekusorëve”.

Siç njoftojnë nga MPB, më 19 prill gjatë kontrollit të shtëpisë së J.J (40) nga Shkupi, janë gjetur 125 gramë marihuanë, si dhe fara të kanabisit.

Nga ana e gjykatësit të procedurës paraprake të dyshuarit i është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve dhe i njëjti është pezulluar nga puna deri në përfundimin e procedurës hetimore.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test