Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Arrestohen dy serbë për kontrabandim mallrash

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 21:04
Ilustrim

Policia kufitare e Kosovës ka arrestuar dy serb, të cilët kishin hyrë ilegalisht në territorin e Kosovës.

Në Policinë e Kosovës kanë treguar se dy serbët u arrestuan në territor të Kosovës, përkatësisht në rajonin e Podujevës.

“Dy serb janë ndaluar mbi dyshimin e bazuar për veprën penale kalim ilegal i kufirit dhe kontrabandim me mallra. Një serb dhe një serbe kanë pasur me vete raki dhe mjaltë”. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test