Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Vdes një vajzë rrugës për në QKUK

Nga: Mediat shqiptare Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 10:45
Ilustrim

Një person ka raportuar se e kishte dërguar vajzën e tij në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Podujevë dhe pas tretmanit mjekësor, ishte nisur në drejtim të QKUK-së, mirëpo gjatë rrugës vajza e tij kishte ndërruar jetë.

Policia e ka konsideruar si trajtim i pa ndërgjegjshëm shëndetësor.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test