Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Një i intervistuar në Prishtinë për nxitje të urrejtjes

Nga: Mediat shqiptare Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 10:44
Ilustrim

Përmes raportit policor është bërë e ditur se dje në Prishtinë është intervistuar një mashkull, pasi në rrjetin social Facebook ka bërë thirrje për largim të dhunshëm të targave serbe.

“Lidhur me këtë janë ndërmarr veprime të nevojshme nga Policia, është identifikuar i dyshuari mashkull shqiptar, i cili është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit, i njëjti është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test