Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Tentoi të vidhte në KEK, arrestohet

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Një burrë është arrestuar pasi ka provuar që të kryejë një vjedhje në Termocentralin Kosova B, në Obiliq.

Policia e Kosovës në raportin e vet 24 orësh nuk jep detaje as për atë se çka ka tentuar të vjedhë ky burrë, e as nëse i njëjti është punëtor i Korporatës.

Ngjarja ka ndodhur më 22.11.2018, në orën 13:38. Një ditë pas ai është identifikuar dhe është arrestuar.

“Më 23.11.2018 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, i cili kishte tentuar të vjedhë brenda objektit të KEK-ut. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test