Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Shfrytëzonte fëmijët për kërkim lëmoshe, një i arrestuar

Nga: Mediat Shqiptare Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 10:24
Ilustrim

Policia ka njoftuar se dje në Prishtinë është arrestuar një mashkull nën dyshimin se ka kryer veprën penale keqtrajtim apo braktisje e fëmijës.

Vepra është kryer me qëllim të shfrytëzimit të fëmijëve për punë të detyruar dhe kërkim lëmoshe.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test