Na ndiqni

Kronikë Kosovë

I mituri sulmohet nga disa persona në Gjilan

Nga: mediatshqiptare Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 18:17
Pamje nga Gjilani

Një person i moshës së mitur ka raportuar në polici se është sulmuar dhe rrahur nga disa persona të dyshuar gjatë kohës sa po shkonte nga shkolla në shtëpi.

Viktima si pasojë e lëndimeve ka marrë tretman mjekësor në spitalin rajonal në Gjilan.

Policia ka njoftuar se ka identifkuar dhe arrestuar njërin nga të dyshuarit për këtë rast, poashtu i moshës së mitur, i cili ëshë intervistuar në prani të vëllait të tij dhe avokatit mbrojtës.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test