Na ndiqni

Kronikë Kosovë

I digjen pemët dhe mali

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 10:16
Ilustrim

Policia raporton se në fshatin Lajqiq të Kamenicës, ankuesi ka raportuar se si pasojë e zjarrit që kishte ndezur i dyshuari iu kanë djegur 60 ari me pemë të mbjella dhe 60 ari pyll.

Është njoftuar prokurori kujdestar,  i cili e ka cilësuar rastin, ndërsa lënda e rastit procedohet në procedurë të rregullt.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test