Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Konfiskohen disa kallashnikovë në Han të Elezit, arrestohen dy persona

Nga: Mediat Shqiptare Më: 14 shtator 2018 Në ora: 11:06
Ilustrim

Policia ka arrestuar në fshatin Neqavc të Hanit të Elezit pasi që gjatë kontrollimit të shtëpisë dhe objekteve të tyre janë gjetur dhe janë konfiskuar dy automatikë AK-47, një pushkë M48, një pushkë M67 dhe një armë gjysmë automatike.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari i parë është dërguar në qendrën e mbajtjes, ndërsa i dyshuari i dytë i është liruar në procedurë të rregullt.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test