Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Aksident në Gjilan, lëndohet një këmbësore

Nga: Mediat Shqiptare Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 09:48
Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se në rrugën “Nëna Terezë” në Gjilan  një veturë ka shkelur një këmbësore.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke lëvizur me veturën me targa lokale, nga pakujdesia ka goditur këmbësoren –viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta është dërguar fillimisht në spitalin e Gjilanit e më pas në QKUK-Prishtinë”, thuhet në njoftimin për media.

Ndërsa, lidhur me rastin i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test