Na ndiqni

Kronikë Kosovë

Konfiskohet një AK-47 në Mitrovicë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 09:43
Ilustrim: AK-47

Policia e Kosovës raporton se dje është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi që gjatë kontrollimit të veturës së tij i janë gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47 me 59 fishek dhe një pushkë gjuetie.

Ndërsa, sipas raportit të PK-së, me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test