Na ndiqni

Kronikë

Trafikohet në Prizren një femër nga Shqipëria

Nga: Bota sot Më: 27 mars 2018 Në ora: 10:25
Ilustrim

Janë arrestuar tre persona në Prizrene për trafifkim të një femre nga Shqiperia. Dy nga ta kanë qenë të nacionalitetit serb dhe njeri shqipetar. Të njëjtin janë kap nga Policia e Kosovës duke trafikuar viktimën femër shqiptare shtetase e Shqipërisë.

Njoftimi i policisë:

Prizren 26.03.2018-22:00. Janë arrestuar një mashkull K-Shqiptar dhe dy meshkuj K-Serbë, pasi që të njëjtit janë kapur në flagrancë duke trafikuar viktimën femër shqiptare shtetase e Shqipërisë. Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test