Na ndiqni

Kronikë Botë

Pjesë e ‘mbretërisë së kokainës’, shqiptari humb ndjenjat në Gjykatë

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 20:38
Ai u arrestua në Itali gjatë aksionit policor të koduar “Mare e Monti”

Është dashur ndërhyrja e ekipeve të emergjencës për ti dhënë ndihmë 33-vjeçarit shqiptar Ervis Gjyshi, i arrestuar disa ditë më parë, si pjesë e rëndësishme e një grupi të fuqishëm trafiku kokaine në Ankona.

Siç raportojnë këtë të premte mediat lokale, 33-vjeçari u shoqërua nga policia në gjykate mëngjesin e sotëm, por në hyrje të saj u ndje keq dhe humbi ndjenjat. U desh ndërhyrja e mjekëve për ti dhënë ndihmë shqiptarit, të njohur edhe si “Visi”, ndërsa seanca u shty.

Ai u arrestua në Itali gjatë aksionit policor të koduar “Mare e Monti”, që goditi një nga grupet kryesore të trafikut të kokainës në Ankona. Sipas hetuesve, Gjyshi ishte shpërndarësi numër 1 i organizatës që përbehej më së shumti nga anëtarë të familjes Spinelli.

mapo
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test