Na ndiqni

Kronikë Botë

Ish pronari sulmon me armë zjarri fabrikën, një i vdekur

Nga: Arbresh Më: 27 dhjetor 2017 Në ora: 10:52
Ilustrim

Ish pronari i një fabrike në Moskë ka qëlluar për vdekje një person gjatë një grindjeje me një rival biznesi.

Një drejtor i një fabrike ëmbëlsirash në juglindje të Moskës njoftohet se hapi zjarr ndaj një rivali të biznesit në mëngjesin e sotëm.

Fillimisht u raportua për një situatë pengmarrjeje, por policia më vonë tha se nuk ishte e vërtetë.

Një burrë u qëllua për vdekje dhe së paku dy persona u plagosën. Policia po përpiqet të vendosë kontakt me sulmuesi, njoftoi një burim policor për mediat lokale.

Radioja Stacioni i Biznesit FM arriti të arrijë sulmuesin e dyshuar, Ivan Averyanov, me telefon. Averyanov thotë se ai ishte i privuar nga fabrika dhe kishte luftuar për ta marrë atë për katër vjet.  Sulmuesi, i cili është i rrethuar nga policia, thuhet se ka sulmuar veten dhe po kërcënon të “luftojë deri në fund”.

Arbresh
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test