Na ndiqni

Kronikë Botë

Ekzekutohet një 43 vjeçar shqiptar në Spanjë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 5 shtator 2018 Në ora: 12:16
Spanjë

Një shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është ekzekutuar rreth mesnatës së të martës në rajonin e Terragonës, në Spanjë.

Autoritetet policore të qytetit kanë deklaruar se bëhet fjalë për një shtetas 43-vjeçar shqiptar, që ishte banues në atë lagje.

“Lajmërimi në polici ishte bërë rreth orës 00:45, ndërsa trupi i shqiptarit ishte gjetur i shtrirë në trotuar dhe emergjenca mjekësore konfirmoi më pas vdekjen e tij”, thuhej më tej në deklaratë.

Sipas mediave lokale, 43-vjeçari shqiptar është qëlluar nga një makinë me xhama të errët, e cila u largua menjëherë nga vendngjarja, ndërsa Zyra Hetimore e Terragonës po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test