Na ndiqni

Kronikë Botë

Kujdes mos bleni mbushës fals, kësaj familje i digjet banesa

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 maj 2018 Në ora: 18:14
Mbushësi

Kati i një ndërtese në Angli është përfshirë nga zjarri për shkak të një karikus telefoni që kushtone 1 £.

Nga ky shpërthim askush nuk u plagos, mirëpo zjarri përfshiu tërë banesën e familjes nga Bournemouthi i Anglisë, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’.

Banorët e bllokut u evakuuan, ndërsa zjarrfikësit për disa orë qëndruan aty derisa shuan zjarrin.

Burimi i zjarrit besohet të jetë një ngarkues i telefonit të lirë.

Zjarrfikësit i kanë paralajmëruar njerëzit që të mos përdorin ngarkues të lirë dhe të paprovuar.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test