Na ndiqni

Kronikë Botë

18 vjeçarja sulmohet me acid

Nga: Mediat Shqiptare Më: 9 maj 2018 Në ora: 18:45
18 vjeçarja sulmohet me acid

Video shokuese tregojnë se si një vajzë 18 vjeçare gati sa nuk u ngulfat nga acidi me të cilin ishte sulmuar duke dalë nga një autobus në qendrën e Londrës.

Me të dalë nga autobusi dikush ia kishe hedhur tek goja acidin. Ajo shihet në pamjen e një dyqani teksa hynë aty për të kërkuar ndihmë dhe dikur alivanoset.

“Dikush më dha, dikush ma vuri në gojë”, citohet viktima të ketë bërtitur në shitore duke kërkuar ndihmë.

Sulmuesi I saj është në arrati derisa dyshohet se  e ka sulmuar me dashje adoleshenten duke e cilësuar veprën si krim ndaj trupit. Zjarrfikësit u panë duke hedhur ujë në vajzën për t’ia hedhur poshtë lëngun e acidit nga goja dhe për t’ia shpëtuar jetën.     

Policia e Londrës po e heton rastin.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test