Na ndiqni

Kronikë Botë

Djeg fqinjën me benzinë, ja çfarë qëndrimi mban e dashura e tij

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 prill 2018 Në ora: 23:37
Foto ilustrim

Familja e gruas, e cila mbeti e shpërfytyruar nga fqinji që i hodhi acid ka folur për qëndrimin që mbajti bashkëshortja e tij për këtë sulm.

Kirsten Ashby u pësoi rëndë pasi kishte ndihmuar partneren e tij, James Bowen që po përjetonte një krizë momentale.

Por Bowen duket se nuk është shqetësuar aspak për këtë fakt dhe qëndron pranë partnerit të saj. Kjo gjë u vërtetua në gjykatë, pasi ajo puthi sulmuesin që po priste në gjykatë për të marrë dënimin për 19 vite sepse shpërfytyroi Kirsten Ashby.

Kristen ka mbetur pa shenja gishtërinjsh, pa veshë dhe lëkura e fytyrës së saj është tërësisht e djegur. Ndërsa qëndron në spital për të rindërtuar jetën e saj, nëna e Kirsten, Lynn ka folur për rastin e Russell që u mbështet nga partnerja e tij.

“Mendoj se është e sëmurë pasi poi  qëndron pranë. Tani vajza ime do vuajë një dënim të përjetshëm. Ajo është e izoluar në spital dhe mendon se nuk do jetë kurrë në gjendje të mbajë duart e vazjës së saj pasi duart i janë dëmtuar shumë. Deri tani ka bërë 80 operacione dhe do vazhdojë të bëjë ndërhyrje kirurgjikale për pjesën më të madhe të jetës”, tha Lynn Ashby për Dailymail.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test