Na ndiqni

Kronikë Botë

Rreh për vdekje të dashurën, i shkruan familjarëve: Kam një trup poshtë tualetit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 prill 2018 Në ora: 23:21
Kirby Noden

Një djalë ka rrahur të dashurën e tij për vdekje me shkop metalik dhe e ka hedhur trupin e saj poshtë një tualeti.

Dean Lowe, 33 vjec është akuzuar për vrasjen e Kirby Noden, 32 vjece në dhomën e apartamentit të tyre në Marazion. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në janarin e 2017 por tani janë zbardhur disa detaje nga ngarja.

Një i dyshuar për bashkëpunim ka thënë në gjykatë: “Askush nuk e dinte se cfarë ka ndodhur për 5 muaj, derisa i pandehuri filloi ti dërgonte mesazhe familjes se mbante një trup në dyshemenë e apartamentit, të cilën e kishte futur në kazanin e plehrave që qëndronte në tualet. Gamiljarët telefonuar policinë, të cilët e arrestuan dhe e dënuan me burg.”

Cifti bënte një jetesë të rëndë, ku përfshihej përdorimi i lëndëve narkotike dhe ilaceve të ndryshme. Hetimi vazhdon pasi Dean nuk pranon vrasjen e të dashurës së tij.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test