Na ndiqni

Kronikë Botë

I preku kokën bashkëshortes dhe dy qenve, dënohet me 29 vite burg

Nga: Mediat Shqiptare Më: 7 prill 2018 Në ora: 10:41
Kenneth Wakefield dhe Trina Heisch

I preku kokën bashkëshortes dhe dy qenve, dënohet me 29-vite burg

Një vrasës në Arizona që i preku kokën bashkëshortes dhe dy qenve të tij është dënuar me 29 vite burg. Kenneth Wakefield nën efektin e drogës nxorri syrin e tij dhe preu krahun.

Ai i kërkoi falje familjes së bashkëshortes, Trina Heisch në Gjykatën e Lartë të Maricopa, të premten, pas pranimit të fajësisë. Sulmi ndodhi në 25 korrik 2015 dhe u zbulua nga një fqinj që shkoi për të vizituar çiftin dhe e gjeti burrin të zhveshur, gjymtuar e të gjakosur.

"Doja vetëm të thoja se më vjen keq,"-tha ai sipas Republikës së Arizonës. "Nuk mund ta ndryshoj. Unë vuaj gjithashtu. Ajo ishte shoqja ime më e mirë."

Wakefield u dënua me 25 vite burg për vrasjen e bashkëshortes dhe dy qenve të tyre. Mendohet se burrë e grua vuanin nga probleme mendore.

Ai i tha policisë se po përpiqej të nxirrte djallin jashtë nga turpi i Heisch.

Pasi vrau gruan dhe qentë, u ai preu në copa krahun dhe nxori syrin e tij. Ai kishte konsumuar marjuanë në ditën e sulmit.

Çifti ishte takuar në një spital psikiatrik, ku ishin dënuar me qëndrim 10 vite për vrasje dhe ishin shpallur fajtorë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test