Na ndiqni

Kronikë Botë

Aksident hekurudhor në Austri

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 15:29
Pamje nga aksidenti

Në aksidentin hekurudhor i cili ndodhi në Austri ka vdekur së paku një person, derisa një disa janë lënduar, ka kumtuar policia austriake.

Sipas të dhënave të policisë, janë lënduar së paku dhjetë persona.

Ndeshja e dy trenave ndodhi në juglindje të Austrisë, ka publikuar policia.

Fatkeqësia ndodhi në Niklasdrorf, ndërsa njëri nga trenat ka dalë nga binarët, transmetojnë mediet.

Portalet austriake pretendojnë se në aksident janë lënduar në mes të 15 dhe 20 njerëzve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test