Na ndiqni

Kronikë Botë

Greqi, shkatërrohet grupi i drogës, drejtohej nga një shqiptar i dënuar

Nga: Syri Më: 25 janar 2018 Në ora: 15:32
Droga e zënë

Një operacion antidrogë është zhvilluar në Greqi ku janë arrestuar 4 shqiptarë dhe katër grekë. Mendohet se këta vepronin si një grup i strukturuar në trafikun e drogës dhe i gjithë grupi drejtohej nga shqiptarët.

Janë sekuestruar një sasi droge dhe kapoja e grupit është një shqiptar 27 vjeç i denuar me 10 vjete për trfaik droge dhe më parë për tetnativë vrasjeje.

Nga kontrolli në shtatë banesa janë sekuestruar 105 kg kanabis, celularë, makina dhe një sasi eurosh.

Syri
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test