Na ndiqni

Kosova

Merkel i dërgon letër kryeministrit Haradinaj

Nga: Mediat Shqiptare Më: 4 janar 2018 Në ora: 17:23
Ramush Haradinaj

Kryeminsitri i vendit Ramush Haradinaj ka pranuar një letër nga kancelaria Angela Merkel.

Merkel ka uruar Haradinajn me rastin e fillimit të vitit të ri, transmeton Indeksonline.

Shkrimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Sapo mora një urim edhe nga kancelarja Angela Merkel, të cilën e falënderoj përzemërsisht.

Në urim thuhet:

Uroj nga zemra, që ky Viti i Ri, të jetë i lumtur dhe i qetë për Ju.
Le të na sjellë përparim të mëtejmë në promovimin dhe konsolidimin e paqes në botë.

Image
Image

 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test