Na ndiqni

Kosova

Hoça e Vogël dhe Brestovci bëhen me shkollë të re

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:04
Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e objektit të ri të ShFMU “Heronjtë e Kosovës” për fshatrat Hoçë e Vogël dhe Brestoc

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e objektit të ri të ShFMU “Heronjtë e Kosovës” për fshatrat Hoçë e Vogël dhe Brestoc.

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka nënshkruar kontratën për ndërtimin e objektit të ri të Shkollës Fillore të Mesme të Ulët  “Heronjtë e Kosovës” për fshatrat Hoçë e Vogël dhe Brestoc

Pas nënshkrimit të kontratës kryetari Latifi  tha se kjo  shkollë është një projekt shumë i rëndësishëm për banorët e kësaj ane dhe unë jam krenar që po fillon të realizohet tash.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test