Na ndiqni

Kosova

Pacolli ka një porosi për shqiptarët

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 12:18
Mbledhja e qeverive shqiptare

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se përballë sfidave të shumta, shqiptarët duhet ta kenë të qartë të ardhmen e tyre së bashku.

“Sot, në mbledhjen e dy qeverive, të Kosovës dhe Shqipërisë, me mbështetjen e kryeministrit Rama dhe Haradinaj inicova studimin e përbashkët ndërkombëtar “Kombi shqiptar në 50 vitet e ardhshme”.  

Ky dokument do të shërbejë si platformë zhvillimore fuqizuese e kombit shqiptar në Ballkan”, shkruan Pacolli në Facebook.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test