Na ndiqni

Kosova

Haxhiu për pushimet luksoze të Haradinajt: Çka i ka mbetur tjetër?!

Nga: Mediat Shqiptare Më: 3 janar 2018 Në ora: 17:50
Albulena Haxhiu

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar pas publikimit të një lajmi për pushimet luksoze të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Haxhiu në një postimi në Facebook se këto shpenzime të Haradinajt qytetarët as për 5 vite punë s'mund t'i kenë të hyra!

Postimi i plotë:

Kryeministri i vendit më të varfër, kalon pushimet në vendin më të shtrenjt! 
Sipas këtij hulumtimi të Insajder, shpenzimet e pushimeve të Haradinajt kalojnë 50 mijë euro!


Njëherë ia rrit pagën vetes 3000 euro, e pastaj i kalon pushimet në vendin më luksoz dhe shpenzon para që qytetarët as për 5 vite punë s'mund t'i kenë të hyra!
Kjo e tejkalon çdo kufi!
Çka i ka mbetur tjetër?!

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test