Na ndiqni

Kosova

Aksioni i pastrimit vazhdon në Mitrovicë dhe Istog

Nga: Mediat shqiptare Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 07:06
Ilustrim

“Ta Pastrojmë Kosovën” sot nga ora 10:00 organizon aksion pastrimi në Mitrovicë, në lagjen rome, afër stadiumit “Riza Lushta”, përkatësisht te rruga “Adem Voca”.

Aktiviteti organizohet në kuadër të projektit “Let’s Green It”, ky projekt financohet nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, përkrahet nga BGF dhe INDEP dhe zbatohet nga “Ta Pastrojmë Kosovën”.

Përveç ekipit të Let’s Do It, aksionit do t’i bashkohen edhe nënkryetari i Komunës dhe zyrtarë të tjerë si dhe nxënës e banorë të kësaj lagjeje. Aksionit i bashkohet edhe Kompania “Uniteti” me makineri.

Po ashtu, aksion pastrimi do të ketë sot edhe në Komunën e Istogut.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test