Na ndiqni

Kosova

28 aksidente trafiku për 24 orë, një me pasoja fatale

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 10:32
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Kosovës kanë ndodhur gjithsej 28 aksidente trafiku, prej të cilave, një ka përfunduar me pasoja fatale, 12 me persona të lënduar dhe 15 të tjera me dëme materiale, .

Policia po ashtu ka njoftuar se gjatë së dielës janë shqiptuar gjithsej 1 065 gjoba kundërvajtëse ndaj pjesëmarrësve në trafik që kanë thyer rregullat e komunikacionit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test