Na ndiqni

Kosova

Grupi Parlamentar i LDK-së takoi aktivistë e qytetarë të Suharekës

Më: 21 shtator 2018 Në ora: 17:54
Tubimi i LDK-së

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK – së Avdullah Hoti së bashku me deputetët e GP- LDK- së morën pjesë sot në tryezë diskutimi të ftuar nga Dega e LDK-së në Suharekë aktivistë të LDK-së, aktivistë të shoqërisë civile si dhe qytetarë të Suharekës.

Në këtë tryezë  u diskutua për situatën aktuale politike në vend si dhe për hapat që do të ndermirën në të ardhmen, me theks të veçantë përmbrojtjen e subjektivitetit shtetëror të vendit si dhe për daljen nga kriza insitucionale e shkaktuar nga koalicioni qeverisës, i cili tashmë ka humbur edhe legjitimitetin për ta drejtuar vendin.

Hoti duke i falëndëruar për pjesmarrje të pranishmit dhe z. Salihaj, kryetar i Degës së LDK-së në Suharekë për organizimin tha se: “ Me përkrahjen e juaj si dhe me mbështetjen që po marrim çdo ditë nga qytetarët anëmban Kosovës ju garantojmë se nuk do të lejojmë cenimin e sovranitetit të vendit dhe prishjen e rendit kushtetues të tij. Ne e dimë se rrugë tjetër përveç dialogut nuk ka por ai duhet të zhvillohet nga njerëz të mandatuar dhe në përputhje me interesat e qytetarëve. Qeveria e tanishme pa legjitimitet, çdo ditë e më tepër po i sjell humbje vendit në secilën sferë qoftë në ekonomi qoftë në arenën ndërkombëtare, dhe kjo duhet të ndalet. Durimi dhe konsistenca do të na sigurojnë triumfin për qytetarët e Kosovës ”

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test