Na ndiqni

Kosova

Sot mot me diell

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 07:53
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj vlerat e normales. Indeksi UV do ti ketë vlera te larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test