Na ndiqni

Kosova

Dushi: LDK-ja betejën politike-elektorale, duhet ta bëjë me “ushtarët e saj”, jo me “mercenarët politikë”

Nga: Mediat Shqiptare Më: 1 shtator 2018 Në ora: 10:19
Florian Dushi

Anëtari i LDK-së, ish- zëvendësministri i Drejtësisë, Florian Dushi, ka reaguar pas largimit të Alternativës nga koalicioni me partinë e tij.

Dushi në një posti në Facebook, ka thënë se LDK-ja, betejën politike-elektorale, duhet ta bëjë me “ushtarët e saj” dhe jo me “mercenarët politikë dhe përfituesit”.

Reagimi i plotë:

Mësimi!

Lidhja Demokratike e Kosovës në të ardhmen betejën politike - elektorale duhet ta bëjë me ushtarët e saj, ata që me besnikëri e devotshmëri i shërbyen në të gjitha periudhat, e jo me mercenarë politik e përfitues që aktivizohen vetëm në prag të zgjedhjeve, përfitojnë nga ajo dhe elektorati i saj, dhe pastaj i shikojnë 'hesapet' e veta..

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test