Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Elez Blakaj e dëmtoi besimin në sistemin e drejtësisë

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 20:14
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka dhënë sqarime se si i ka ofruar mbështetje të plotë ish-prokurorit Elez Blakaj për verifikimin e listave të veteraneve.

Kryeministri Haradinaj e ka quajtur goditje në sistemin e drejtësisë, në sistemin qeverisës dhe politik, veprimin e ish-prokurorit Blakaj duke mos dhënë asnjë informatë para dorëheqjes së tij, nëse ka qenë i kërcënuar.

I pari i Qeverisë ka folur edhe për idenë për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën duke theksuar se çështja e kufijve nuk duhet të diskutohet me Serbinë.

rtv21
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test