Na ndiqni

Kosova

Haradinaj kërkon intensifikim të punës për reforma evropiane

Nga: Mediat Shqiptare Më: 11 qershor 2018 Në ora: 10:30
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka kërkuar intensifikim të punës për përmbushjen e reformave të agjendës evropiane.

Kreu i ekzekutivit kështu ka deklaruar në mbledhjen e Këshillit Ndërministror për Integrime Evropiane, ku ka shtuar se se është interes i te gjithëve agjenda integruese.

"Agjenda evropiane është interes i yni por ndërlidhet edhe me liberalizimin e vizave dhe rrit presionin mbi Qeverinë në zbatimin e agjendës evropiane", tha Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test