Na ndiqni

Kosova

Haradinaj flet për liberalizimin e vizave me europarlamentarin austriak

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 maj 2018 Në ora: 11:23
Ramush Haradinaj dhe Friedhelm Frischenschlager

Kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot isgh ministrin e brendshëm austriak dhe europarlamentar për agjendën euro atlantike të Kosovës, Friedhelm Frischenschlager.

“Austria është një nga adresat e para të Kosovës në Europë, e cila na ka qëndruar përherë në krah në përpjekjet tona për liri e pavarësi. Takim miqësor me Friedhelm Frischenschlager, ish ministër i brendshëm austriak dhe europarlamentar, për agjendën euro-atlantike të shtetit të Kosovës dhe mbështetjen e Austrisë në këtë rrugëtim, posaçërisht për procesin e liberalizimit të vizave, Miqtë e Kosovës kanë qenë bashkudhëtarë besnikë të vendit tonë deri në liri dhe shtetndërtim”, ka thënë Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test