Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Dikush po jep këshilla nga kafiqat e Prishtinës si të kërkohen policët e zhdukur

Nga: Mediat Shqiptare Më: 3 maj 2018 Në ora: 11:09
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur në seancën e sotme për disa nga zhvillimet e fundit në vend.

Haradinaj ka folur për Listën Serbe, zhdukjen e dy policëve në Kaçanik, Trepçën, Postën etj.

Ky është fjalimi i Haradinajt:

Dëgjova qëndrimet e deputetëve veç e veç, është shqetësim i të gjithë neve zhdukja e dy policëve në Kaçanik, më së vështiri e kanë familja dhe të afërmit

Ka koordinim atje, ka vullnet me pranu çfarëdo përkrahje, por ekziston një praktikë që disa duke nejt në kafiqa po japin këshilla nga këtu si të punohet

Është mirë që të gjithë kush ka mundësi dhe kohë të shkoj, por jo të jap këshilla nga Prishtina.

Është me rëndësi që policët e Kosovës nuk kanë sigurim shëndetësor, dhe Qeveria e Kosovës duhet ta trajtoj këtë çështje.

I bashkohem falënderimit për të gjithë që po marrin pjesë në aksion.

Po kaloj te Posta, praktikat dikur kanë ekzistua sikur Trepçës që ti jepen infuzione nga buxheti i shtetit. Më mirë është të aftësohen kompanitë të përballen vet me problemet që kanë, por nëse shkojmë që ti japim infuzion, ia zgjasim jetën, por epilogu në fund nuk do të jetë i mirë.

Sa i përket studentëve të Malit të Zi, të cilët kanë bërë shkresa në institucione, u është dhënë një kuote, për shkak të specifikave të caktuara, ne do t’i shqyrtonim ato nëse do të na vinin neve. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test