Na ndiqni

Kosova

Haradinaj dhe Serwer flasin për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Nga: Mediat Shqiptare Më: 27 prill 2018 Në ora: 11:25
Ramush Haradinaj dhe Daniel Serwer

Kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar ekspertin amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer.

Haradinaj, këshillat e miqve amerikanë i ka quajtur të vlefshme për politikën e Kosovës.

“Kënaqësi ta takoj analistin për çështjet e Europës Juglindore dhe të Kosovës në veçanti, Daniel Serwer. Me ekspertin amerikan të politikave të Ballkanit, bashkëbiseduam për proceset që po i kalon Kosova në rrugëtimin e saj euro-atlantik dhe për politikat e BE-së për zgjerim. Këshillat e miqve amerikanë janë të vlefshme për politikën tone”, ka shkruar kryeministri Haradinaj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test