Na ndiqni

Kosova

Haradinaj takohet me kryetarin e Asociacionit të gazetarëve shqiptarë në Zvicër

Nga: Mediat Shqiptare Më: 21 prill 2018 Në ora: 15:19
Nefail Maliqi dhe Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në një takim në kabinetin e tij publicistin dhe gazetarin nga Presheva që vepron në Gjenevë Nefail Maliqin

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në një takim në kabinetin e tij publicistin dhe gazetarin nga Presheva që vepron në Gjenevë Nefail Maliqin, njehërit kryetar i Asociacionit Ndërkombëtar të Gazetarëve Shqiptarë në Zvicër dhe Evropë – AJASE (Association des Journalistes Albanais en Suisse et en Europe).

Haradinaj me gazetarin Maliqi ka biseduar për rolin e diasporës shqiptare, të cilët i quajti ambasador të vendit. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test