Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Takimi me Markoviq, reflektim i marrëdhënieve të shkëlqyeshme

Më: 18 prill 2018 Në ora: 18:18
Ramush Haradinaj dhe Dusko Markoviq

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kryeministrin e  Malit të Zi, Dusko Markoviq.

Ai në postimin e tij në Facebook ka shkruar se ky takim reflekton në marrëdhëniet e shkëlqyeshme ndërmjet dy shteteve tona.

Postimi i plotë:

Takim miqësor me kryeministrin e Malit të Zi, Du?ko Markovi?, që reflekton marrëdhëniet e shkëlqyeshme ndërmjet dy shteteve tona.

Përafrimi i popujve, fqinjësia e mirë dhe respekti reciprok në rajon, garanton një të ardhme paqësore dhe prosperuese për të gjithë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test