Na ndiqni

Kosova

Ky është ministri i ri i Punëve të Brendshme

Nga: Mediat Shqiptare Më: 13 prill 2018 Në ora: 14:34
Bejtush Gashi dhe Ramush Haradinaj

Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj ka emëruar sot si  ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme, Bejtush Gashin.

Këtë e ka bërë vet të ditur kryeministri Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ku i ka premtuar  mbushjeje.  

Postimi i plotë:

Nominova sot Bejtush Gashin, ministër në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Bejtush Gashi ka qenë zëvendësministër në MFSK dhe është doktor shkence, si dhe ligjerues në fushën e sigurisë. Ai i sjell qeverisjës së vendit një cilësi të re dhe një përvojë të madhe në këtë fushë të rëndësisë së veçantë për vendin.

Ministrit të ri i dëshirova suksese në detyrën e tij dhe i premtova mbështetjen time të plotë, në shërbim të zbatimit të rendit e ligjit dhe të sigurisë publike në Kosovë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test