Na ndiqni

Kosova

Haradinaj ka një mesazh për Pashkët

Nga: Mediat Shqiptare Më: 31 mars 2018 Në ora: 11:59
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka uruar të gjithë shqiptarët e besimit katolik për festën e Pashkëve.

Postimi i Haradinajt:

 Shqiptarët kanë traditë mijëvjeçare të Pashkëve, kësaj feste që na frymëzon për dashuri dhe që na rrëfen mrekullinë e ringjalljes.

Uroj që kjo festë, të na gjejë unikë, të sjellë bekim e begati në çdo familje. 

Motra e vëllezër të besimit katolik dhe miq ndërkombëtar, për shumë mot Pashkët!

RH

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test