Na ndiqni

Kosova

Haradinaj, thirrje për bashkëpunim përfaqësuesve serbë

Nga: Zeri Amerikes Më: 29 mars 2018 Në ora: 21:34
Ramush Haradinaj

Në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj u bëri thirrje përfaqësuesve të komunitetit serb që të punojnë me Prishtinën për zgjidhjen e problemeve dhe që arrestimi dhe dëbimi nga Kosova i zyrtarit serb, Marko Gjuriç, të mos keqpërdoret për të kthyer prapa proceset e përbashkëta.

Në mbledhjen e qeverisë zëvendësi i tij nga Lista Serbe, Dalibor Jevtiq, bëri thirrje për hetim të ngjarjeve të ditës së hënë që lanë pas vetes tensione të larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë./VOA

Zeri Amerikes
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test