Na ndiqni

Kosova

Haradinaj falënderon KFOR-in për ruajtjen e sigurisë në Kosovë

Nga: KosovaPress Më: 29 mars 2018 Në ora: 13:46
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe gjeneral Salvatore Cuoci.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim Komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Salvatore Cuoci.

Haradinaj ka falënderuar atë për punën e këtij misioni për ruajtjen e paqes dhe sigurisë në vend.

“Pata kënaqësinë ta pres Komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Salvatore Cuoci, të cilin e falënderova për punën e shkëlqyeshme të këtij misioni për ruajtjen e sigurisë në vend. KFOR-i në vazhdimësi ka dhënë kontribut të madh për një Kosovë të sigurtë e paqësore dhe një mjedis të qetë për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Haradinaj. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test