Na ndiqni

Kosova

Deputetët që hodhën gaz në seancë priten me duartrokitje

Nga: Mediat shqiptare Më: 23 mars 2018 Në ora: 19:25
Kuvendi i Kosovës

Deputetët që u arrestuan të mërkurën se hodhën gaz në seancë janë kthyer në seancë e cila edhe aktualisht po mbahet në këto momente.

Ata u liruan pak më herët nga Gjykata edhe pse Prokuroria kishte kërkuar paraburgim për ta.

Drita Millaku,  Xhelal Sfeçla,  Salih Zyba  Fitore Pacolli,  Valon Ramadani, Liburn Aliu dhe Arbërie Nagavci u arrestuan të mërkurën ditën kur u votua demarkacioni me Malin e ZI pasi që hodhën gaz lotsjellës në Kuvend.

Deputetët u pritën me duartrokitje nga kolegët e tyre nga Lëvizja Vetëvendosje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test