Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Përjetë lavdi dhe mirënjohje për NATO-n

Nga: Mediat Shqiptare Më: 23 mars 2018 Në ora: 14:06
Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te monumenti i ushtarëve të NATO-s, në prag të 19 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë.

“Fushata ajrore e NATO-s, që filloi më 24 mars 1999, ishte vendimtare për lirinë e popullit të Kosovës. Lavdi dhe mirënjohje e përjetshme heroizmit të grave dhe burrave të NATO-s, që u flijuan në shërbim të mbrojtjes së jetës dhe shpëtimit të një populli të tërë të pambrojtur”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Më datën 24 mars shënohet përvjetori i 19-të i hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test