Na ndiqni

Kosova

Haradinaj: Studentët i dhanë drejtim kauzës për liri

Nga: Mediat shqiptare Më: 11 mars 2018 Në ora: 11:20
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 37 vjetorin e demonstratave të vitit 1981, ka shkruar ishte demonstrata më e fuqishme, e cila do të masovizohej në lëvizje popullore.

“11 marsi ishte demonstrata më e fuqishme, e cila do të masovizohej në lëvizje popullore. Sot, kujtojmë guximin e vizionin dhe nderojmë veprën e secilit student të Universitetit të Prishtinës, që 37 vjet më parë, mposhtën frikën duke i dhënë shpirt e drejtim kauzës sonë për liri. Mirenjohës përjetë”, ka shkruar ai në facebook.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test